- Никогаш немав толку долга пауза и мило ми е што сум тука повторно. Ми недостигаа натпревари на големите турнири. Во исто време, имав во изминатите шест месеци многу време за моето семејство, бев во можност да се одморам и освежам. Сега повторно сум овде. Кај мене има страст за тенис и гори во мене стариот оган, рече Ѓоковиќ на прес-конференцијата во Мелбурн.

Тој дополни дека повредениот лакт не е сосема здрав, но е во состојба да биде конкурентен.

- Не знам како ќе бидам за време на турнирот, особено по пауза од шест месеци. Најважно е дека сторив се за да играм, потенцира шесткратниот шампион во Мелбурн.

Во првиот круг, ноќта помеѓу недела и понеделник, Србинот ќе игра против Доналд Јанг од САД. 

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 14:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар