Таа го освои Гинисовиот рекорд во женска конкуренција за 2018 година . Нема намера да престане да ги негува долгите нокти .

За да ги лакира и украси и се потребни седум дена , вели Ајана. Семејството ја поддржува , а секако и помага и при облекувањето .

,,Најтешко ми е да ги облечам панталоните “ . вели Ајана . На социјалните мрежи најчести се прашањата како се облекува и како оди во тоалет . ,,Сакам моите деца да научат дека може да постигнат се што ќе замислат во животот .

Треба да се има само храброст, дисциплина , трпение и се што може да се постигне .” – вели Ајана , која е одушевена што нејзината пасија за негување на ноктите и го донесе Гинисовиот рекорд. 

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 18:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар